Kuidas riietuda lapsekandmisjopega? Klientide kogemused!

See on igivana huvitekitav teema, mis on ühtlasi ka üsna individuaalne. Seepärast oleme kokku kogunud Eesti lapsekandjate käest infot, kuidas nemad Liliputi jopega last kandes riietuvad ise ja kuidas last riietavad ja mida nad välja toovad olles seda jopet ise juba tükk aega kasutanud.


Põhireegel on ikka see, et oleks õhukesed kihid ja naturaalsed kangad. Mida madalam temperatuur, seda rohkem kihte, nagu ütles ka enda kogemusest üks meie klient: “Soojust saab reguleerida väga hästi sellega, mis sinna alla panna.”

Näitena kirjutas üks meie klient nii:

“Lapsel õhem meriinokombe ja rohkem pole vajagi, kui on plaanis ka veidigi rohkem liigutada. Kui tundub veider nii vähe panna, siis ühekihiline puuvillane ka peale. Endal pikkade varrukatega siidivilla särk. Kehal on igatahes soe, mütsid-sallid-sokid peavad ka head (tuulekindlad) olema.

Kuid mis tempratuurist alates või kui külm ilm peaks olema, et alustada Liliputi jope kandmist? See sõltub nii lapse/beebi east kui ka õues olevast temperatuurist.

Näiteks kirjutas üks meie klient nii: “Kandsin viimati umbes 6-kuust kuni aastast nii 0 kuni +5 kraadi, soojema ilmaga ei olekski seda jopet pannud.”

Igivanale küsimusele, et kuna see jope on SoftShellist, siis kas see on ikka kevad/sügis jope või ikkagi talvejope? Sellele vastab meie klient, kellel on olnud nii Liliputi eelmise hooaja jope kui ka 2020 uus jope, nii: “See on talvel hea, praegu (+5-+10 C ja novembri keskpaik - toim.) kannatab ka juba särgi peal kanda. Mu jaoks üks lemmikumaid lapsekandmisjopesid.”

Kuid see pole mitte ainult beebide kandmiseks, näiteks kirjutas üks klient nii: “Väga meeldib ja käisin ikka talvel sellega. Eelmine talv kui laps oli 1.5a käisin ka veel tihedalt sellega jalutamas.”

“Pigem on see ikka talvejope, soe.”

Sama kehtib ka jopet rasedana kasutades: “Hea jope nii rasedusega kui ilma, hetkel (november, 5-10 plusskraadi - toim.) kannan rasedaliistuga ja all t-särk ja okei olla, see ikka soe, talveks ka okei kui panna võib-olla villakiht ka juurde.”

Kas pole mugav!? Ei pea last liialt üle riietama ja mõne plusskraadigagi saab laps olla ka toariietes: “Ta on siiski nii palju soe, et last saab üsna tavalistes toariietes seal hoida. Temperatuuri ja õhu liikumist saab ikkagi ise reguleerida. Oluline, et jalad oleksid kaetud ja muu on minu meelest praegusele ilmale üsna kohane. Mul on hea meel, et lõpuks saab ka seljal kanda, vajadusel, mitte ainult kõhul.“

Jalatsiteks on ideaalne lahendus kas Liliputi kapukad või külmemateks ilmadeks Liliputi saapad! Need mõlemad on loodud nii, et need sobiks just lapsekandmiseks. Saapad sobivad ideaalselt ka suurematele, kuna nende tallad kannatavad kenasti ka väljas käimist - seega väga head mitmeotstarbelised saapad pisikestele.


Kui on oodata pikemat külmalainet ja “päris” talve, siis saab kasutada soojemat teist kihti riietudes:

“Kui praegu veidi külmemad ilmad on olnud, siis olen pannud lihtsalt pluusi, aga eelmine aasta kui paar päeva oli päris talve, siis soojem kampsun all oli ideaalne.”


Aga vihm, lörts jm märjad ilmad? Kuna see jope on 10 000 mm vihma- ja tuulekindlast SoftShellist, siis see peab hästi vastu ka nendes tingimustes, nagu on ka meie kliendid seda kinnitanud: “Vihma pidas ka üllatavalt hästi, käisin suure padukaga 8 km jalutuskäigul ja natukene õmbluse kohtade pealt lõpuks lasi läbi (aga ei midagi hullu).”


Kuid kui see jope vihma ja tuult nii hästi peab, siis kas see ikka hingab või ajab higistama? Sellele vastas meie klient nii: “Olen ka kandnud rasedana, lapsekandmiseks ja palju ka lihtsalt tavalise jopena, kärutades. Lörtsis jääb kuivaks sellega ka vihmavarjuta ja samas see softshell pole nagu osad, mis ei hinga, pole ajanud higistama ebameeldivalt.”


Lisaks tahame rõhutada, et mõne jaoks, kes muidu hindabki kõrgemalt väga sooja jopet, siis peaks kasutama rohkem kihte jope all. Näiteks kirjutas üks klient nii:

“Minusugune külmavares kannab juba praeguste novembri ilmadega ikka soojemat pusa/kampsunit all, tuuliste ilmadega üks lemmikumaid ka niisama kandmiseks. “

Kuid lisaks lapsekandmisele on see jope ka mõeldud rasedatele!

"Minul on olnud hea - nii rasedana kui beebiga, kes praegu 10-kuune ja mahub vabalt veel mōnda aega. Ostsin hästi suure ja paar korda on isegi mees seda lapsega kandnud." 

Üks juba üsna lõpurase, kes alles hiljuti Liliputi jope soetas, on lisanud sellele: “Miks ma küll alles teise raseduse ajal selle jope avastasin!”


Muidugi tuleb ka eraldi välja tuua seda, et järelturul ei liigu neid kaugeltki nii palju, kui meilt neid jopesid ostetud on. Põhjus selleks on lihtne: see on hea kvaliteetne jope, mida kantakse edasi ka ilma lapseta… ja lausa aastaid: “Mu lapsed on kandmiseast väljas, vähemalt jope all kandmise mõttes, kuid Liliputi jopet kannan endiselt.”


Suuruse osas on pigem soovitus võtta enda õige suurus, kuid kui on kahtlusi, soovitame alati proovida!

“Ise S kandja ja jope ka S , suurem oleks kindlasti väga suur juba, sellel piisav varu, et liigutada ja autoga sõita jne, vastab ilusti numbrisse ja sobib ka pikkade kätega inimestele, mōnusalt pikad varrukad on.”

Samas on ka näited sellest, et mõni lapsekandja on eelistanud number suuremat:

“Mina kannan muidu m või l, aga jope ostsin lausa xl. samas l oleks ka väga hästi sobinud. kui kōht veel väga suur pole, tasub ka proovida, kuidas istub ilma raseda/ lapsekandmise vahepaneelideta - just puusadest ja nii.”

“Ma ka muidu pigem XS kandja, aga see jope S ja istub väga hästi seljas.”


Lisaks tasub tähele panna, et kuigi nimi on sel Liliputi lapsekandmisjope, siis pikkusest on see pigem parka või parkalaadse pikkusega. Seega väga harva on mõni väga lühike kandja öelnud, et see võib isegi natukene pikk olla: “Minu jaoks on ainult nats häiriv teatud olukordades jope pikkus, kuna ise suht lühike siis ta vōiks olla nats lühem. Kui leiaks sama hea ja paksusega lühema jope siis vahetaks aga siiani pole paremat leidnud, aga vahetust teeks ainult pikkuse pärast.”

Üldjuhul aga me pigem kuuleme sellest, kuidas see on hea pikkus, et lapse jalad on kaetud kandmisel ja ka kandjal endal on soe ja hea.Üks teema, mida on osad Liliputi jope kasutajad välja toonud, on jope kaal. Enamik on nõus küll selle arvamusega: “Kaalult selline nö tavaline jope, äkki ma lihtsalt parkadega harjunud, need ongi vist raskemad. Ma kusjuures ei pannud üldse tähele, et oleks "raske". “

Kuid samas on mõni Liliputi jope kandja seda kaalu ka toonud välja selle jope plussina: “Mulle naljakal kombel meeldib see raskus - nagu jope võtaks kaissu.”


Lisaks on Liliputi jopel kapuuts ka lapsele, mille saab eraldi juurde soetada, nagu kirjeldab seda üks meie 2020 aasta jope omanik, kes räägib ka ema kaeluse / salli plussist: “Meeldib, et lapse kapuuts ka eraldi, see vihmase ilmaga hea. See ka hea, et ema (-toim.) kaelus tuleb kaasa, et endal oleks eest kinni.”

Kokkuvõtteks on mõni klient enda kogemuse Liliputi jopega kokku võtnud nii:

Mina olen väga rahul, alguses ka tükk aega mõtlesin, et äkki on liiga kallis, aga eelmine talv peaaegu muud ei kandnudki. Ma olen väga palju ka ilma lapseta seda kandnud.

Seda sama mõtet, et algul on kaheldud kaua, aga pärast kahetsetud vaid ühte asja, seda et varem ei ostnud, on välja toonud nii-nii paljud meie kliendid: “Olin ülirahul! Kahetsen, et ei ostnud juba esimese lapse raseduse aeg.. tol hetkel tundus mõttetu kallis kulutus, ostsin alles peale teise lapse sündi kui oli vajadus külmemal ajal kandekotiga liikuda. Minu arust väga soe, minul oli laps läbi talve toariietes sees ja ise olin kas meriinopluusi või t-särgiga.”


Viimaseks üks kasutaja kommentaar ka 2020 mudeli kohta:

"Liliputi jope on hea, kui nt koeraga jalutamist palju või kohti kuhu vankriga ei pääse ja beebi magab ilusti. Hetkel kannatab hästi 0 kraadini ainult särgiga kanda. Ainus miinus, et raske. Käisin isegi matkamas sellega. Igal poolt on võimalik lukud avada (isegi kaenla alt), et liikumine oleks kergem vastavalt maastikule. Ilus on kanda ka ilma lapseta. Võtsin 1nr suurema nagu olen soovitusi lugenud lapsekandmisjopede puhul aga tundub, et paras suurus on ikka oma ja õige. Lapsel on sall ja kapuuts, super pluss, et eemaldatav. Ise sain salli kaasa, mida olen kasutanud ka teiste jopedega.”Seega oled oodatud proovima - vahet pole, kas ootad enda esimest last või kannad teda lapsekandmisvahendiga - see jope on aastateks teile mõlemale!

Kui aga proovima ei saa tulla ja on mingeid küsimusi, mis siit vastust ei saanud, siis kirjuta meile julgelt kas liliputieesti@gmail.com või näiteks Facebook’i - saame jagada abi ja nõu.Eelmine
Ruutlina KKK

Vastused puuduvad

Email again: