Liliputi saapad - beebieast toekamate sammude tegijani

Sul on beebi või juba omal jalal tatsav väikelaps - mõlemal juhul on järgnev jutt Sulle ja Su lapsele. Beebid, kes käivad õues ka külmema ilmaga, vajavad jalga midagi sooja, et magades või niisama ringi uudistades jalad liigselt maha ei jahtuks. See kehtib nii vankris sõidutamise kui ka lapsekandmise kohta - mõlemal juhul passivad Liliputi soojad saapad imehästi.Milleks need saapad sobivad?

Saapad sobivad nii kõndivale kui ka veel mittekõndivale lapsele nii tuppa külmemale põrandale kui ka õuegi. Eriti mugav on neid kasutada lapse puhul, kes õues aeg-ajalt käib omal jalal ja pärast on näiteks lina või kotiga kantav, sõidab vankris või autos. Nii ei pea saapaid ära võtma, neis jalg hingab ning samas püsib soojana.

  

 
Lapsekandmiseks sobivad need saapad suurepäraselt!
Pilt: Berit Piho, Life at Lucky 13 blogist

Milleks aga neid saapakesi ei soovita:

  • jooksurattaga sõitmisel asfaldil pidurdamiseks
  • asfaldil roomamiseks
... nii võivad saabaste ninad liigselt kuluda. Normaalse kõndimise korral on asfalt ka nende saabastega kõndimiseks sobiv pinnas. Lihaste arenguks on küll loomulikumad pinnased paremini sobivamad.
  • ilma kaitseta märgadesse oludesse
... soovitame koos sprei või katetega kasutada.

Kuidas saada vastu vesistele ilmaoludele Liliputi saabastes?

Eesti tingimustes on saabaste kandmise hooajal väga palju märgasid ilmasid. Kuid õnneks ei pea neid saapaid märgade ilmade tõttu kandmata jätma. Klientide tagasisidele ja enda kogemusele tuginedes soovitame neid kaht varianti:

1. Veehülgavust lisab sprei - meie (e-)poes on saadaval Goldenmix sprei, mida meie kliendid edukalt selleks kasutanud on

2. Playshoes katted, mille saab saabastele peale tõmmata

Mis muudab need saapad teistest omataolistest erinevaks?

 Ehk miks just Liliputi saapad on ühed hinnatuimad saapad väikelastele ja beebidele?
Liliputi saabastes on varvastel liikumisruumi! Tõelist ja loomulikku jalakuju arvestades on tehtud varbaosa piisavalt lai, et ka laiemapoolsel lapse jalakesel on piisavalt palju ruumi. Nii on kogu lapse tald aktiivselt kaasatud kõndimise protsessi, mis tugevdab jalalihaseid ennetades laialt levinud ortopeedilisi kaebusi nagu lampjalgsus. Ortopeedid soovitavad just neid saapaid, kuna nad soodustavad lihaste loomulikku arengut ja olekut.
 Jalgade naturaalne liikumisviis tugevdab kogu keha lihaseid ja loomulikku arengut. Laps tunneb maapinna tasasust ja ebatasasusi enda tallaga, mis annab tasakaalu ja koordinatsiooni arengule tublisti ainest juurde. Jala refleksoloogilised punktid on kõndides stimuleeritud, mis annab kogu kehale positiivse efekti.
 Oluline on ka ära märkida, et nendel saabastel on krõpskinnitus pahkluu ümber, mis tagab selle, et saabas on jala ümber kinni. Kui kinnitust ümber pahkluu poleks, tekiks lapsel (ja ka täiskasvanul samas olukorras) vajadus hoida enda tallalihastega jalanõust “kinni” nii, et laps tõmbab varbad kronksu ja loomulik lihaste kasutamine on häiritud.
Liliputi saapad vastavad suurepäraselt barefoot ehk paljajalujalatsite tingimustele.

Veel saabaste omadustest:

Saabaste tallad on 3-kihilised:
  1. seemisnahkne mittelibisev tald
  2. 3mm elastne vahtkumm, mis kaitseb jalgu ja liigeseid kõval pinnasel jooksmisel
  3.  sisemine nahast vooder

Tallad on kaetud lambavillase voodriga.

Saabaste pealmine nahk on tehtud kõrgkvaliteetsest nappa nahast, mis on:
  • naturaalne,
  • pehme,
  • vastupidav,
  • suurepäraselt hingav

... nii et lapse jalad ei higista ja saavad vabalt liikuda!

 Vooder on ehtsast villast, mis on soe, kuid suurepäraselt hingav.


Suurepärane oleks, kui saaksid tulla proovima esimesi saapaid ja jalanõusid meie poodi, Telliskivi 57 2. korrusel. Kuid kui seda teha ei saa, siis saab lapse jala ka kodus ära mõõta ning u 1,5 cm varuga saapad valida. Kuidas mõõta jalgu, loe siit: https://www.allonbarefoot.ee/uudised/kuidas-valida-oiged-jalatsid 

Alati oled oodatud meilt abi või lisainfot paluma! Meiega saab ühendust kirjutades kas meie facebook’i, siia kodulehe kontaktivormi või liliputieesti@gmail.comEelmine
Kandevahendite hooldamine
Järgmine
Nippe lapsekandmisejope ostmiseks

Vastused puuduvad

Email again: