Nippe lapsekandmisejope ostmiseks

Lapsekandmisjope on nagu nagu üks tavaline jope või pigem parka, kuid sel on lisaks tavajope/parka omadustele ka lisakiilud, mis kinnitatakse jopeluku külge, kas seljale või kõhule, et saaks jopet mugavalt kanda ka lõpurase või siis, kui laps on linas või kotis kõhul või seljal. Kvaliteetsematel jopedel on lisaks kiiludele veel mitmeid mugavusi, mis teenivad Sind ja Su last veel aastaid. Loe edasi, et neist ülevaadet saada (NB! all on tabel, mis toob välja kõik need lisad, mille peale enne ostu ei pruugi ise tullagi).

Soovitame otsuse langetamisel arvestada kogenud lapsekandjate näpunäiteid, mille siia kokku kogunud oleme:

1. Kui oled kandmisega juba nii sina-peal, et kasvõi korra nädalas lapsega kandevahendiga õuees käid, siis kulub sptesiaalne lapsekandmisjope marjaks ära. See on üks põhilisi tagasisidesid, mida oleme kuulnud - enne jopet sai mässatud suuremate jopede, sallide, lisasoojendusega jalgadele jne jne, et õues lapsekandmine oli üsna vaevarikka ettevalmistusega ning põhiline lause, mida kuuleme: “Miks ma varem ei investeerinud korralikku lapsekandmisjopesse?”

2. Ära osta pelgalt hinda, vaid jopet tema omaduste tõttu - sest Eestis on olemas täiesti arvestatava suurusega hästitoimiv järelturg ja uue jope soetades saab selle edasi müüa hea hinnaga. See võimalus muudab jope kasutusaja tegelikult soodsamaks kui odaval jopel, kuna edasimüügi hind on seda kõrgem, mida paremas seisus jope on. Kvaliteetne jope püsib heas vormis kaua, lausa aastaid.

Odav jope võib tähendada seda, et jope pole enda omadustelt selline, mida lapsekandmiseks vaja on: soe, kuid hingav, piisavalt pikk, et lapse jalad ära katta, saab kurgualuse endal korralikult soojana hoida. Liiga õhukese või üht- või teistpidi kehvade omadustega jope puhul tuleb hakata neid tekkivaid probleeme lahendama - liiga lühikese jope puhul on ikka vaja jalgadele lisasoojuse jaoks juurde sääriseid-kapukaid jne, kehvema krae puhul on ikka lisaks salle vaja või reguleerimise võimaluste puudumise korral puhul puhub tuul või sajab vihm jope vahelt sisse ja see ei täida enda põhifunktsioonigi.

3. Proovi koos lapsega selga! Kui vähegi võimalik, proovi selga, sest siis saad paremini aru, kuidas jopet seadistada enda ja lapse järgi ja kuidas see hoiab seljas ning kuidas see sobib Sinu sooja-tunnetusega (see võib üsnagi individuaalne olla). Me teame, et naise sünnitusjärgne keha on muutumises ning seetõttu ise end mõõtes ja suurusi võrreldes võib-olla keeruline õiget suurust kohe esimese korraga tellida.


Milleks lapsekandmisjopet kasutatakse?

  1. Esiteks on rasedatel, kel kõhuke enam tavajopesse ei mahu, vaja ruumi kasvavale kõhule. Selleks annab lisakiil selle vajaliku ruumi.

2. Teiseks, lapsekandjad, kes kannavad tihti ka heitlikuma ja külma ilmaga, vajavad võimalust last õues kanda. Pisike beebi võib isegi mõnda laiemasse tavajopesse ära mahtuda, kuid sellega kandmine pole kuigi mugav, kuna siis jääb tihtipeale mõni ebamugav koht kehast eemale hoidma ja külma õhku puhub kas jope alt või kraest sisse. Seepärast ongi tunduvamalt mugavam kasutada lapsekandmisjopet, mil on täpselt selleks otstarbeks vajalikud lisakiilud. Kandmise lisakiilu saab lukuga kinnitada nii kõhule kui ka seljale. 

2020 Liliputi jopel on selleks kaasas ka lisaks ema sall, mis hoiab kaela kindlasti soojas. Ülaloleval pildil on näha kollase jope all must sall. 

3. Lisaks on see jope kantav ka ilma lapseta, see on eriti kasulik näiteks, kui vaja minna kuhugi lapsele järgi, kust edasi lähete kandes - minnes jope ilma vahekiiluta, tagasitulles kiiluga saab last mõnusalt kanda kandevahendis.

4.  Ei tasu ka ära unustada, et kapuuts on tehtud mõeldes just lapsekandjatele, kel võib last kõhul kandes muidu krae vahelt tuult sisse puhuda. Kapuutsiga saab katta palja kurgu. Kapuuts on muudetav ja eemaldatav. Suletud kapuutsi trukkidega on kaitse külma ja tuule eest juba ainuüksi niivõrd hea, et varasügisel ei pruugi salligi vaja minna. Näide, kuidas suletud kapuutsi trukid kaela ja kurgu kinni katavad, on alloleval pildil.

Millest see jope tehtud on?

  1. Väline kiht on tehtud softshellist, mis on vee- ja tuulekindel, kuid hingav. Veekindlus on lausa 10 000(mm) ehk päris kõva tormiga annab sellega käia ka ilma, et kuskilt tuult või vihma läbi tuleks. Seda kinnitavad ka meie kliendid. SoftShelli puhul on ka kindlasti mainimist väärt omadus, et see ei piira liikumisvabadust, vaid paindub ja venib kergelt, mis muudab selle kasutamise veel eriti mugavaks.
  2. Vooder on tehtud külmakartlikumatele mõeldes soojast mikrofliisist.
Pilt: Berit Piho
Pilt: Berit Piho

Seega on see sobilik põhjamaistesse tingimustesse ja ka meie Eesti märga ja tuulisesse sügisesse ning krõbedasse talve

Kvaliteetne fliis+softshell kombinatsioon on ka seetõttu hea, et see on hingav ja seda on väga vaja lapsekandmise jaoks, kus on olemas oht ülekuumenemiseks, kui ilma valesti hinnates end ja last üle riietad (NB! jope alla ära riieta last kindlasti õueriietesse, eelista kihilist ja naturaalsest materjalist riietust). Näiteks on Eesti tuntud blogija-lapsekandja Berit Piho Life at Lucky 13 blogist öelnud, et talle meeldib selle jopega käia sügisel olles ise T-särgi väel jope all, laps kergemas hingavast materjalist kombekas. Sobiva riietuse leiab igaüks endale juba katsetades erinevate ilmadega.

Vihmakindel! Pildi autor: Anneli Leinemann


Erilist tähelepanu väärivad lisad:

Seljaskandmise hõlbustamiseks on kaenlaalustes lukkudega avad, mille abil on kergem jopet selga panna, kui laps juba seljas on.
Kätised ehk randmesoojendajad varrukates, nii et kandja käed on soojas ka siis, kui kindaid käes pole.
Palju taskuid - neid läheb vaja eriti lapsega. Lisaks kahele fliisist voodriga taskule, on jopel kaks lukuga taskut ja sisemine tasku.
Käetaskud on vooderdatud, et kandjal oleks mugav ka siis, kui kinnasteta käed taskutesse panna.  
Jope on kvaliteetne ja kestab kaua, lausa aastaid. Neile, kes plaanivad vaid üheks hooajaks jope soetada, on see samuti lisaväärtus, kuna seda parem on hind järelturul.
Jope allservas olev kumm aitab mõnusalt valida, allääre laiust, et Sinul ja lapsel oleks mugav ja soe jopes.
NB! Jope pikkus tagab selle, et väikelaste jalad oleksid soojas!
Kumm jookseb ka lapsekandmiskiilus kolmes kohas, et täpselt lapse järgi jope paika timmida. Kui laps kasvab, saab kummi järele lasta!  

Mitmekülgne disain - sportlik ja mugav, et minna lastega mänguväljakule

ja samas viisakas ning kena, et käia ka mõnes peenemas kohas.


Värvid! Värvivalik ei hõlma vaid tagasihoidlikke ja “praktilisi” toone, vaid on ka neid, mis toovad naeratuse suule iga kord, kui jopet vaatad ja kannad
Juba suuremat (al u 6. elukuust) last kandes on võimalik soetada samast materjalist ja sama tooni lapsekandmiskapuuts lapsele, mis kaitseb last tuule, vihma ja külma eest

See jope on lausa mitmekordne auhinnavõitja:

  2015 Green Scene Awards

2015 Family Choice Awards

2016 kuldmedal Mom's Choice Awards

100% Euroopa Liidus valmistatud.

Küsi meilt nõu, kui miski veel tekitab küsimusi või tahad lihtsalt arutada enda vajadustest lähtuvalt, et teha õige valik! Oleme suurima rõõmuga valmis abistama ja küsimustele vastama! Saad kirjutada meile liliputieesti@gmail.com või meie Facebooki

Eelmine
Liliputi saapad - beebieast toekamate sammude tegijani
Järgmine
Meie sõber Liliputi rõngaslina

Vastused puuduvad

Email again: