Trikoolinadest - kõik, mida teada soovid

Enne beebile kandmisvahendi valimist soovid Sa kindlasti teada, miks peaks üht teisele eelistama. Siin postituses räägime trikoolinadest, mis just vastsündinud beebide kandmiseks suurepäraselt sobivad. Kuid see pole mõnes olukorras parim valik. Loe lähemalt ja leia enda jaoks see õige!
Lühidalt öeldes saab trikoolina peamised omadused kokku võtta alljärgnevate punktidega sellest, millal on trikoolina õige valik Sinu jaoks:
  • Su beebi on veel väike (kuni 9kg);
  • Su beebi vajab päeva jooksul palju kandmist ja eriti, kui teda on vaja tihti linasse ja sealt välja tõsta; 
  • Sa pole lina sidumisega veel väga "kodus"  ja soovid lihtsamat varianti alustamiseks;
  • Tahad kadevahendit, mida on kerge hooldada 
Trikoolinad sobivad kandmiseks alates sünnist kuni ajani, mil beebi kaalub 9 kg.
Mõnikord võib mugavuspiir enne kaalupiirangut ette tulla, see on üsna individuaalne, kuidas kellelgi. 

Mis on aga vaieldamatu eelis ja mõne jaoks isegi suurim pluss, on see, et trikoolina
seod selga ja võid kanda seda ilma ebamugavuseta ka ilma lapseta ja siis oma imiku tagasi panna ilma lina uuesti sidumata! See on eriti mugav beebiga, kes vajab tihti kandmist/lohutamist/lähedust ja samas ei pea ilmtingimata kandmisvahendis magama. 
Trikoolina siduseid on vähem, kuid oma venivuse tõttu andestab ta tihti sidumisvead,
mis näiteks kootud lina puhul kiiremini võivad mõjutada nii kandjat kui ka kantavat. Seega lina sidumist on lihtsam alustada trikoolinaga.

Trikoolina on enda olemuselt puuvilltrikotaaž, mida on lihtne pesta - lihtsalt
masinasse ja pärast kuivama. Ei vaja mingeid ekstra programme või käsipesu või laiali laotatult kuivamist. Lihtne!

Kas teadsid, et saad trikoolina kasutada ka juba rasedana? Rasedakõhu sidumine on niivõrd lihtne ja kiire viis toetada enda kasvavat kõhukest. See on täiesti normaalne, et beebikõht vajab lisatoetust, kuna emakas muutub raseduse käigus aina suuremaks. Õnneks on selle pingetunde leevenduseks olemas rasedakõhu sidumine trikoolinaga!
Siin videos on näidatud kaks põhilist viisi, kuidas seda teha:
Trikoolina erisused pikast kootud linast vajavad kindlasti eraldi tähelepanu, sest:
  • trikoolinaga sidumisel peab beebit toetama alati kolme lina kihiga;
  • selga siduda ei saa ega tohi trikoolinaga;
  • trikoolina jaoks on olemas spetsiaalsed sidused.
Kõikidest trikoolina sidustes on alati kolm kihti lina beebi selja taga, nii et kui järgida ilusti õpetust, on kõik korras. Tuleb lihtsalt pöörata tähelepanu sellele, et see oleks ikka trikoolina õpetus ehk stretchy wrap inglise keeles.
Et alustamist lihtsamaks teha, toome siin välja 3 videot, kus õpetatakse just trikoolina sidumist:
 
Teemad, mida trikoolina juures peab arvestama ehk klassikaline "miinused" tulp, mida
ikka ja jälle välja tuuakse:
Kuna Liliputi trikotaažpuuvillast lina sisaldab 95% GOTS sertifikaadiga mahepuuvilla ja
5% spandexit, siis see on umbsem, kui 100% puuvillast pikk lina ja ruutlina. Kui on kodus väga soe ja/või niiske, võib olla trikoolinaga palav kanda. Samuti kui laps/kandja on pigem kergesti higistama hakkav, võib kandja või laps kiiremini higistama hakata. Seega soovitame juhul, kui trikoolina nende tingimuste tõttu ei sobi Sulle, vali vastsündinu kandmiseks kas pikk kootud lina või ruutlina.

Sidumise viise on trikoolinadel vähem kui kootud linadel. Aga olgem ausad, alustades pisikese beebi kõrvalt millegi uuega nagu lapsekandmine, ongi vaja alustamiseks vaid ühte sidust. Kui üks sidus selge ja sobib teile mõlemale, võib siduseid juurde õppida. Paljud lapsekandjad kasutavad tihtipeale peamiselt paari-kolme lemmiksidust igapäevaselt (kui sedagi). Kui  huvi lapsekandmise vastu kasvab koos sooviga rohkem siduseid õppida, saabki edasi liikuda kootud lina peale.

Kui Sul jäi õhku veel mõni küsimus või soovid enam kindlust kandevahendi valimisel, kirjuta julgesti kas siin samas, meie kodulehel, chati või kontaktivormi, kirjuta meile facebookis või hoopis saada e-mail. Me aitame Sind suurima heameelega!
        
Järgmine
Kandevahendite hooldamine

Vastused puuduvad

Email again: